Zabrzańskie "Z piłką za pan brat" zakończone sukcesem!

02.10.2014

30 września odbył się w Zabrzu turniej piłki nożnej dziewcząt "Z piłką za pan brat", zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Zabrzu w ramach europejskiego Tygodnia Ruchu.

Tydzień Ruchu jest częścią europejskiej kampanii NowWeMove, której celem jest promocja aktywności fizycznej.
W tym roku odbywa się jej trzecia edycja, a Polska włącza się do akcji po raz drugi z rzędu.
Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu przystąpiło do kampanii i tym samym znalazło się wśród 120 organizatorów w kraju.

W okresie od 29 września do 5 października – równolegle we wszystkich krajach uczestniczących – odbywają się festyny, pikniki, warsztaty i imprezy sportowe, angażujące społeczność lokalną i podkreślające rangę aktywności fizycznej dla naszego zdrowia.
W Zabrzu przeprowadziliśmy turniej piłki nożnej dla dziewcząt klas gimnazjalnych na „Orliku” w Zabrzu-Maciejowie. W ramach turnieju została również rozegrana grupa eliminacyjna do Mistrzostw Zabrza szkół gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt.

I miejsce w turnieju zajęło Gimnazjum 2 w Zabrzu. Królem Strzelców została Angelika Czmok z Gimnazjum nr 2 w Zabrzu – 8 bramek, a najlepszą bramkarką została Nikola Kolator z Gimnazjum nr 7.

Mecze sędziował Piotr Antczak.
Nagrody indywidualne wręczyli zaproszeni goście:
Patrycja Wiśniewska – Reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet,
Robert Małek – sędzia ekstraklasowy i międzynarodowy FIFA,
Jerzy Mucha – przedstawiciel Górnika Zabrze.
Do udanej zabawy zapraszał Jorguś, popularna maskotka Górnika Zabrze.

"Z piłką za pan brat" otrzymało wsparcie Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu UM Zabrze, Górnika Zabrze oraz KKS Zabrze.
Organizatorzy mają nadzieję , że wszystkim zapewnili dobrą zabawę i zachęcili młodzież do aktywności fizycznej.
Cieszy fakt, iż piłka nożna dla tylu dziewcząt jest pasją i lekarstwem na nudę!

Równolegle cała nasza szkoła, przez cały TYDZIEŃ jest w RUCHU!
Uczniowie intensywnie ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego, reprezentują szkołę w zawodach sportowych, przygotowują na lekcjach wychowawczych plakaty promujące ruch i zdrowy styl życia.
Wspólnie pokazujemy ile radości sprawia aktywność fizyczna!
Koordynatorem akcji w Zabrzu jest pani Agnieszka Pluskota – trener KKS Zabrze oraz nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO nr 5 w Zabrzu.