Zielone Zabrze

25.09.2014

Od dziewiętnastu lat miasto Zabrze – Gmina Przyjazna Środowisku – honoruje swoich mieszkańców, którym troska o przyrodę i estetykę otoczenia nie jest obojętna.

24 września w Restauracji pod Kasztanami odbył się finał konkursu „Zielone Zabrze”, który przeprowadzony został w V kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród działkowy, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu oraz przy zakładzie pracy.
Wyłonionym laureatom w liczbie 41 zostały wręczone nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego (podkaszarki do trawy, spryskiwacze, piła elektryczna do żywopłotu, młoto-wiertarki) oraz nawozy mineralne i cebulki roślin ogrodowych.

Konkurs „Zielone Zabrze” organizowany jest cyklicznie w granicach administracyjnych miasta Zabrze, począwszy od roku 1996 (edycja XIX). Zasadniczym celem konkursu jest pobudzenie inicjatyw lokalnych oraz zachęcenie mieszkańców do upiększania miasta Zabrze poprzez tworzenie i dbałość o zieleńce, ogrody przydomowe, ogrody działkowe i balkony.