Zabrze przestrzenią rozwoju

MOVE Week w Zabrzu

24.09.2014

30 września od godz. 10.00 do godz. 14.00 na boisku Orlik – Zabrze Maciejów (ul. Kondratowicza 16A) odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziewcząt I i II klas Gimnazjum. Turniej organizowany jest w ramach akcji "Z piłką za pan brat".

"Z Piłką za pan brat" jako wydarzenie realizowane pod szyldem Tygodnia Ruchu – MOVE Week jest częścią europejskiej kampanii NowWeMove, której celem jest promocja aktywności fizycznej.

W tym roku odbędzie się jej trzecia edycja, a Polska włącza się do akcji po raz drugi z rzędu.

Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu przystąpiło do kampanii i tym samym znalazło się wśród 100 organizatorów w kraju.

W okresie od 29 września do 5 października – równolegle we wszystkich krajach uczestniczących – odbywać się będą festyny, pikniki, warsztaty i imprezy sportowe, angażujące społeczność lokalną i podkreślające rangę aktywności fizycznej dla naszego zdrowia.

W Zabrzu przeprowadzony zostanie turniej piłki nożnej dla dziewcząt I i II klas Gimnazjum.

W ramach turnieju zostanie również rozegrana grupa eliminacyjna do Mistrzostw Zabrza Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt. Zawody te mają na celu zachęcić dziewczęta do uprawiania sportu oraz aktywności fizycznej.