IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

19.09.2014

W dniach 22-25 września w Katowicach odbywa się się IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Miasto Zabrze jest samorządowym partnerem kongresu.

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego tegroczne hasło brzmi: "10 lat przedsiębiorczości bez granic". O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą osobistości ze świata nauki, polityki, samorządu, gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. Ubiegłe trzy edycje zgromadziły liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. III edycja w liczbach to: 56 wydarzeń, 190 panelistów, 170 gości zagranicznych z 35 krajów i łącznie ponad 3500 uczestników. Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu czterech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Parlament Europejski. Udział w kongresie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw