Spotkanie autorskie z Iwoną Schymallą i Maciejem Zdziarskim

11.09.2014

Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Zabrzu serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Iwoną Schymallą i Maciejem Zdziarskim, połączone z promocją książki „CzwartePrzykazanie.pl”, które odbędzie się 25 września o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja 19 w Zabrzu.

IWONA SCHYMALLA – Wieloletnia dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej. Zajmowała się m.in. problematyką zdrowotną oraz religijną. W roku 1998 otrzymała nagrodę Wiktora Publiczności. Od 1997 roku prowadziła relacje z wszystkich pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski.

MACIEJ ZDZIARSKI – Dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny. Autor książek „StarsiRodzice.pl. Recepty na dobrą starość” oraz „OswoićStarość.pl”. Szef ogólnopolskiego projektu „Dziadkowie to skarb!” oraz kampanii „Postaw na rodzinę!”. Prezes Instytutu Łukasiewicza.

CzwartePrzykazanie.pl to książka, która opowiada o tym, jak układać relacje między pokoleniami i zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Wywiady z ekspertami przybliżają różne aspekty starzenia – m.in. problemy medyczne oraz kwestie z dziedziny psychologii i socjologii.
Publikacja jest cegiełką na potrzeby Domu Matki i Dziecka w Opolu, działającego w ramach Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

Plakat poniżej.