Jerzy Gorgoń odwiedził Zabrze

11.09.2014

Zabrze odwiedził Jerzy Gorgoń, jeden z najlepszych zawodników w historii Górnika Zabrze i wielokrotny reprezentant kraju. Podczas wizyty spotkał się z Małgorzatą Mańką-Szulik, prezydentem Zabrza. Rozmowa dotyczyła m.in. budowy stadionu i sytuacji w klubie.

 

Jerzy Gorgoń, to stoper legendarnych Orłów Górskiego, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich 1972 w Monachium i brązowy medalista Mistrzostw Świata 1974 roku. Urodził się 18 lipca 1949 roku w Zabrzu-Mikulczycach. Od roku 1967 grał w Górniku Zabrze, w barwach którego rozegrał 220 spotkań. W roku 1970 dotarł z Górnikiem do finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Powołany przez Kazimierza Górskiego do kadry zagrał w niej 55 meczów, z których niektóre zapisały się złotymi zgłoskami w historii polskiej piłki nożnej. Takimi m.in. były mecze z Anglią na Wembley (1973 rok) i Brazylią, o trzecie miejsce, na Mistrzostwach Świata w RFN (1974 rok).

– Jerzy Gorgoń jest jedną z ikon Górnika Zabrze. Cieszę się, że wciąż jest zaangażowany w życie klubu i kibicuje piłkarzom – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze wzorują się właśnie na takich wybitnych sportowcach, których sukcesy na trwałe zapisały się w historii klubu i polskiej piłki nożnej.