Mecz o Puchar Europy EHF w piłce ręcznej

05.09.2014

Zapraszamy w sobotę o godz. 18:00 do hali Pogoń na pojedynek w europejskim pucharze EHF piłkarzy ręcznych pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a czołową macedońską drużyną RK Zomimak Strumica.

Nasza drużyna jest tuż po inauguracji nowego sezonu PGNiG Superligi 2014/2015, w której u siebie pokonała beniaminka polskiej ligi WKS Śląsk Wrocław 31:26. Wrocławianie pomimo, że debiutowali w superlidze są naszpikowani wieloma zagranicznymi zawodnikami i nie byli łatwym przeciwnikiem, co udowodnili na początku meczu, kiedy to kilkakrotnie prowadzili różnicą 2 bramek. Jednak już do przerwy brązowi medaliści poprzedniego sezonu, zawodnicy Górnika, opanowali sytuację i prowadzili 16:13., a w drugiej połowie utrzymywali stale rywali na różnicy 4-6 bramek na swoją korzyść.

Sobotnia potyczka z trzecią drużyną z Macedonii będzie prawdziwym sprawdzianem dla zabrzan, co podkreśla trener Patrik Liljestrand -Sądząc po ich dotychczasowych wynikach zarówno w lidze, jak i europejskich rozgrywkach, to łatwo nie będzie. Macedonia to naród bardzo dobrze radzący sobie z grą w piłkę ręczną, nie oczekiwałbym łatwej przeprawy po tej konfrontacji.

Jednakże i zawodnicy i kibice są dobrej myśli, bo Górnik jest dobrze przygotowany do sezonu i wzmocniony nowymi zawodnikami. Ciągle też na najwyższym światowym poziomie gra nasz as atutowy Mariusz Jurasik (wielokrotny reprezentant Polski), co udowodnił także w meczu ligowym ze Śląskiem ! Zobaczymy też króla strzelców polskiej superligi sezonu 2013/2014 Michała Kubisztala.

Zachęcamy do obejrzenia meczu na światowym poziomie!