W obronie kopalni

04.09.2014

Spotkanie w sprawie przeciwdziałania planom likwidacji przez Kompanię Węglową kopalni „Sośnica-Makoszowy” odbyło się 4 września w Gliwicach z inicjatywy prezydenta Zygmunta Frankiewicza i prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.

W spotkaniu uczestniczyli śląscy parlamentarzyści oraz przedstawiciele związków zawodowych. Rezultatem debaty jest powołanie zespołu niezależnych ekspertów, których zadaniem będzie ocena możliwości dalszego funkcjonowania kopalni. Prezydent Zabrza już parę miesięcy temu zainteresowała się problemem. Stale też prowadzi w tej sprawie konsultacje z przedstawicielami ministerstw gospodarki i skarbu państwa, a także ze śląskimi parlamentarzystami i zarządem Kompanii Węglowej.

– W imieniu zaniepokojonych mieszkańców wystąpiłam do premiera z apelem o podjęcie działań uwzględniających interes społeczny w programach strategii ekonomicznej Kompanii Węglowej – podkreśla prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Pracownicy kopalni „Sośnica-Makoszowy” to spora grupa mieszkańców Zabrza. Problem dotyczy nie tylko górników, ale też firm okołogórniczych, blisko współpracujących z gliwicką kopalnią.
 

Szczegółowa relacja ze spotkania na portalu redakcji „Polska. Dziennik Zachodni” pod adresem: http://www.dziennikzachodni.pl