Obchody rocznicowe

18.08.2014

15 sierpnia w Zabrzu – Kończycach, odbyły się uroczystości upamiętniające Powstania Śląskie.

Msza święta w kościele p.w. Bożego Ciała zainaugurowała tegoroczne obchody upamiętniające kolejną rocznicę Powstań Śląskich. Następnie odbył się Apel Poległych pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Kwiaty złożyli m.in. zastępca prezydenta miasta Krzysztof Lewandowski, przedstawiciele Rady Miasta, władz Województwa Śląskiego, Rady dzielnicy Kończyce oraz zabrzańskich instytucji i organizacji.
Tradycyjnie przygotowano również biesiadę śląską, która odbyła się na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Wystąpiła Orkiestra Górnicza KWK Bielszowice pod batutą Damiana Kciuka, program muzyczny pt.: „Nasz Śląsk” zaprezentowali m.in.: Inga Papkala, Marian Makula oraz Romuald Ardanowski.
Organizatorami zabrzańskich uroczystości są m.in.: „Pamięć i Tożsamość”- Komitet Obchodów Rocznicy Powstań Śląskich przy parafii Bożego Ciała w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Rada dzielnicy Kończyce.