WAKACJE W KOPALNI GUIDO DLA NAJMŁODSZYCH

17.06.2014

W dniach 08-11 lipca (wtorek – piątek) do zwiedzania kopalnianych podziemi zapraszamy najmłodszych. W pierwszej kolejności zaproszenie kierujemy do dzieci z klas I – III szkół podstawowych oraz młodszych (od lat 5).

Dzieciom zapewniamy opiekę przewodników Kopalni Guido. Mile widziana jest także obecność opiekunów najmłodszych dzieci. Zwiedzanie połączone będzie ze spotkaniem i rozmową z Gościem Specjalnym (w każdym dniu będzie to ktoś inny). Nie ujawniamy na razie szczegółów, choć… może jeden: nasi Goście Specjalni nie będą tym razem postaciami legendarnymi ani historycznymi ale prawdziwymi osobami, znanymi w Zabrzu – i nie tylko. Na zakończenie spotkania – gra dla najmłodszych „Czarne korytarze Kopalni Guido”.

Program zajęć w dniach 08-11 lipca (wtorek – piątek)
08:45 – zbiórka w pomieszczeniu kas Kopalni Guido, czynności organizacyjne (grupa 1)
09:15 – zbiórka w pomieszczeniu kas Kopalni Guido, czynności organizacyjne (grupa 2)
09:00 – zjazd pod ziemię – grupa 1 (zwiedzanie, spotkanie, gra)
09:30 – zjazd pod ziemię – grupa 2 (spotkanie, zwiedzanie, gra)
11:30 – zakończenie zajęć, wyjazd (grupa 1)
12:00 – zakończenie zajęć, wyjazd (grupa 2)

Udział w zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji ze względu na to, że w każdym dniu dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc. Rezerwacji można dokonywać mailowo lub telefonicznie kontaktując się z pracownikami Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki: tel. 630-30-91 wewn. 2140 lub 2144, e-mail: edukacja@muzeumgornictwa.pl. Przy zapisach należy podać imię i nazwisko dziecka/dzieci oraz telefon kontaktowy. Rezerwacje przyjmujemy do 4 lipca 2014 lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Koszt udziału w zajęciach: 10 zł/os. – płatne w dniu zajęć.