GÓRNICTWO NA FALI – ZAJĘCIA OTWARTE DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I OSÓB ZAINTERESOWANYCH

17.06.2014

Młodzież szkolną zapraszamy do udziału w otwartych zajęciach edukacyjnych pod nazwą „Górnictwo na fali”. Zaproszenie kierujemy w pierwszej kolejności do uczniów w wieku gimnazjalnym, starszych i innych zainteresowanych.

W ramach zajęć zaprezentujemy działanie nowoczesnych urządzeń wspomagających pracę na kopalni. Będzie to m.in. aparatura do badania struktury skał, urządzenie do oznaczania na monitorze pozycji poruszającej się kolejki, sprzęt do mierzenia prędkości przepływu powietrza (podobny do tego, który używany jest do pomiaru siły wiatru na skoczniach narciarskich) oraz tajemniczy WALKER, który potrafi zmierzyć jakość wydobywanego węgla, czyli określić ile – po spaleniu – zostanie po nim popiołu (wiadomo – im mniej, tym lepszy węgiel). Więcej szczegółów na profilu: https://www.facebook.com/gornictwonafali.

Program zajęć w dniach 01-04 lipca (wtorek – piątek)
08:45 – zbiórka w pomieszczeniu kas Kopalni Guido, czynności organizacyjne
09:00 – zjazdy pod ziemię (poziom 320), I część zajęć
11:00 – przerwa
11:30 – II część zajęć
13:30 – wyjazd na powierzchnię i zakończenie zajęć

Program zajęć w poszczególnych dniach będzie porównywalny. Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji można dokonywać mailowo lub telefonicznie kontaktując się z pracownikami Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki: tel. 630-30-91 wewn. 2140 lub 2144, e-mail: edukacja@muzeumgornictwa.pl. Rezerwacje przyjmujemy do 30 czerwca 2014 lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Zajęcia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Ścieżki Kopernika”, ukierunkowanego na popularyzowanie nauki wśród młodzieży szkolnej w Województwie Śląskim.