Zabrze otrzymało dostęp do morza – Industriada 2014

16.06.2014

Miniona sobota upłynęła w Zabrzu pod znakiem Święta Szlaku Zabytków Techniki.

14 czerwca miasto zażądało dostępu do morza, a głównymi atrakcjami zabrzańskiej Industriady zostały plaża, port i latarnia morska.
Kopalnia Guido zamieniła się w nadmorski kurort, który przyciągnął aż siedem tysięcy odwiedzających. Surfowanie na 25-metrowym torze wodnym do skimboardu, leżakowanie pod palmami, turniej plażowej piłki siatkowej, instalacja multimedialna, koncert grupy The Johnny Freelance Experience i występ Mariki to tylko niektóre atrakcje jakie zafundowała mieszkańcom kopalnia.
Flota morska zacumowała swoje statki przy bulwarze Królowej Luizy. Prawdziwi piraci oferowali liczne gry i zabawy najmłodszym.
Tego dnia miasto nabrało również wyjątkowego blasku przez uruchomienie specjalnie przygotowanej iluminacji na Wieży Ciśnień. Latarnia rozbłysnęła światłem o godzinie 21.30 wskazując wszystkim żeglarzom drogę do Zabrza.
Warto dodać, że piaszczysta plaża znajdująca się wokół kopalni Guido zostanie z mieszkańcami do końca wakacji.