Inteligentne oświetlenie dla zrównoważonego rozwoju Zabrza

11.06.2014

11 czerwca w Ratuszu Miejskim odbyły się warsztaty „Inteligentne oświetlenie dla inteligentnego rozwoju Zabrza” (Smart Lighting for Intelligent Development of Zabrze), które poprowadzili Alexander Weiland i Tove Karlsson z Uniwersytetu w Lund w Szwecji.

Podczas spotkania poruszano kwestie dotyczące potencjału dla inteligentnego oświetlenia w mieście, projektu dotyczącego półprzewodnikowych źródeł światła, rozwoju inteligentnego „zielonego biznesu”, a także dotychczasowych osiągnięć w opisywanym zakresie na przykładzie miasta Espoo w Finlandii. Zaprezentowane informacje dowodziły między innymi, iż nowoczesne systemy oświetleniowe i oszczędzanie energii tworzą przyjazne środowisko, pomagają przyciągać turystów, a także wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

– Zabrze to miasto z ogromnym potencjałem. Ma wszelkie atuty, aby stworzyć platformę dla nowoczesnych rozwiązań i w ten sposób wspierać firmy – powiedział prowadzący spotkanie Alexander Weiland.