Finanse Miasta Zabrze nadal stabilne

11.06.2014

W opinii agencji Fitch Ratings finanse Miasta Zabrze nadal pozostają stabilne. Agencja podtrzymała krajową ocenę na poziomie BBB+ i stabilnie ocenia perspektywy na przyszłość. W opublikowanym właśnie raporcie firma zwraca uwagę na umiarkowane zadłużenie oraz kontynuowaną przez miejskie władze politykę finansową.

Skuteczna umiejętność gromadzenia oraz wydatkowania publicznych środków sprzyja poprawie warunków życia mieszkańców oraz realizacji postawionych celów gospodarczych. Zadowolenia z takiej opinii nie kryje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, która podkreśla, iż zostały one wydane przez niezależnych ekspertów. Ponadto przyznaje, iż utrzymanie oceny jest dobrym sygnałem dla współpracujących z miastem instytucji finansowych ze względu na wysoką zdolność do regulowania swoich zobowiązań, ale również dla potencjalnych inwestorów chcących rozpocząć lub rozszerzyć swoją działalność gospodarczą na terenie Zabrza.

Pełna treść komunikatu znajduje się w zakładce Budżet http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/budzet-miasta/rating