Industriada 2014

03.06.2014

14 czerwca z okazji tegorocznej Industriady 2014 w Zabrzu powstanie prawdziwa plaża, port i latarnia morska ! Uwaga! Z okazji Industriady zamykamy dla ruchu ul. K. Miarki od ul. Jagiellońskiej do ul. Wolności.

 

Na terenie Kopalni Guido otwieramy najprawdziwszą plażę z palmami w samym sercu Śląska. W tym celu wysypujemy siedemset ton piasku na powierzchni Kopalni Guido. Mamy hawajski bar, muzykę i śpiew, leżaki, basen, surfowanie po torze wodnym i siatkówkę plażową… Sopot może się schować. Jesteśmy gotowi na nadejście industriadowej fali odwiedzających – w programie koncerty, turniej siatkówki plażowej i cały szereg atrakcji dla całej rodziny. Dodatkowo plaża na powierzchni naszej kopalni będzie dostępna przez całe wakacje!

Szczegółowy program:  http://kopalniaguido.pl/industriada-2014/167-industriada-2014/1217-plaza

To nie żart – niegdyś Sztolnią biegnącą pod centrum Zabrza spławiano barki z węglem płynącym Odrą aż do Szczecina. Czas na port-reaktywację, w którym będzie gęsto od jachtowych masztów zacumowanych wzdłuż ulicy Miarki. Na żeglarzy i przypadkowych szczurów lądowych czeka mnóstwo niespodzianek, portowe przekąski i szantowanie w najlepszym wykonaniu.

Szczegółowy program –http://kopalniaguido.pl/industriada-2014/167-industriada-2014/1218-port

Element strategiczny każdego nabrzeża morskiego. Dawna wieża wodna rozbłyśnie światłem, którego będą wyglądali żeglarze płynący do zabrzańskiego portu. Jej uruchomienie będzie zabezpieczać zmechanizowana brygada wojskowa.

Szczegółowy program – http://kopalniaguido.pl/industriada-2014/167-industriada-2014/1219-latarnia-morska

Industriada jest współfinansowana ze środków Województwa Śląskiego.