Członkowie Międzynarodowej Federacji Towarzystw Chopinowskich spotkali się w Zabrzu

03.06.2014

30 maja z okazji zorganizowanego w Zabrzu zjazdu Międzynarodowej Federacji Towarzystw Chopinowskich, na poziomie 320 Kopalni Guido odbył się niezwykły koncert przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Zabrzu.

Sonata na wiolonczelę i fortepian, nokturn i walc, to niektóre z utworów Fryderyka Chopina, które zabrzmiały w kopalnianych podziemiach.- Niezwykła muzyka Fryderyka Chopina rozbrzmiewała już w różnych miejscach, teraz przyszedł czas, by wypełniła kopalnię – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, na której zaproszenie przyjechał z Wiednia do Zabrza profesor Theodor Kanitzer, przewodniczący zarządu Federacji.
W położonej na poziomie 320 Strefie K8 wystąpili Anna Gburek i Adam Krzeszowiec. Artystka jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Brała również udział w licznych kursach mistrzowskich. Wiolonczelista Adam Krzeszowiec również jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej. Studiował też w Hochschule fur Musik w Kolonii. Jest laureatem międzynarodowych konkursów m.in. w Londynie, Paryżu i Warszawie. Młodzi artyści występują razem od 2011 r. W tym czasie zdobyli m.in. Grand Prix konkursu Premio Citta di Padova w Padwie.