Zabrze przestrzenią rozwoju

„Fortum dla Śląskich Dzieci”

02.06.2014

31 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” odbyło się spotkanie młodzieży objętej programem „Fortum dla Śląskich Dzieci” z Krzysztofem Lewandowskim, zastępcą prezydenta Zabrza, Darią Sulgostkowską, przedstawicielem firmy Fortum oraz z piłkarzami Górnika Zabrze i ich maskotką – Jorgusiem.
Dzieci z zaproszonymi gośćmi rozmawiały o marzeniach z dzieciństwa, o ogromnym samozaparciu w dążeniu do realizacji założonych celów. Prezydent Lewandowski opowiadał o pracy samorządowca oraz o decyzjach, które mają ogromne znaczenia dla rozwoju miasta. Jako sympatyk piłki nożnej wraz z zawodnikami przybliżył historię czternastokrotnego mistrza Polski – Górnika Zabrze.
„Fortum dla Śląskich Dzieci" to program, który powstał w 2012 roku z inicjatywy koncernu energetycznego Fortum i jest realizowany we współpracy z Fundacją Ulica. Jego celem jest pokazanie młodym ludziom ze Śląska, będącym często w trudnej sytuacji życiowej, że są w stanie spełnić swoje marzenia, jeśli tylko uwierzą w siebie. Inicjatywa obejmuje zajęcia prowadzone w czterech blokach tematycznych: dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych, których celem jest pomoc dzieciom w odkryciu ich talentów.