Zabrze przestrzenią rozwoju

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W WIELKIM SZKOLNYM MARATONIE "BIEGAJ Z PILECKIM"

26.05.2014

W ramach podsumowania całorocznej akcji Zespołu Szkół Nr 3 "Biegaj z Pileckim", pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Zabrza do przebiegnięcia maratonu.

27 maja o godzinie 10:00 w Parku im. rtm. Witolda Pileckiego rozpocznie się Wielki Szkolny Maraton pt. "Biegaj z Pileckim", do którego już w tej chwili zgłosiło sie ponad 120 uczniów oraz 11 nauczycieli.
Pokonanie dystansu 42 km i 195 m wymaga wielomiesięcznych przygotowań, jednak gdy pokonuje się go w formie sztafety to staje się to możliwe dla każdego.
Taka też jest formuła naszego maratonu, który będziemy pokonywać w kilkuosobowych grupach po 1 km. Każdy uczestnik przebiegnie 1 km podczas swojej zmiany oraz ostatnie 195 m, które przebiegną wszyscy uczestnicy razem.
Meta naszego biegu znajdzie się dokładnie przed pomnikiem upamiętniającym rtm. W. Pileckiego, ponieważ ten maraton ma być formą uczczenia i upamiętnienia Patrona naszej szkoły, ale także przede wszystkim Wielkiego Polaka.
Wszystkich chętnych do uczczenia pamięci rtm. Witolda Pileckiego zapraszamy do wzięcia udziału w naszej imprezie. Ilość miejsc jest nieograniczona i każdy chętny biegacz będzie mógł pobiec w sztafetowym maratonie "Biegaj z Pileckim". Wystarczy przyjść do parku im. rtm. W. Pileckiego 27 maja 2014r. o godzinie 9:30 i zgłosić chęć udziału w biegu.