Zabrze przestrzenią rozwoju

FESTIWAL TAŃCA ULICZNEGO „(NIE) ŁAM SIĘ”

22.05.2014

W najbliższy weekend czeka nas kolejna, trzynasta już edycja projektu poświęconego sztuce tańca ulicznego. Od 2003 roku w maju zjeżdżają do Zabrza tancerze z całego Śląska i z województw ościennych. I w tym roku nie może być inaczej.

W sobotę, 24 maja już od godz. 10.00 odbywać się będzie pierwsza tura warsztatów tanecznych prowadzona przez uczestnika programu You Can Dance, tancerza z Warszawy, Pawła Tolaka. Natomiast od godziny 13.30 do godz. 20.00 odbywać się będzie VIII Śląski Turniej Tańca Ulicznego. Tancerze rywalizować będą w czterech kategoriach zespołowych i czterech kategoriach solowych – hip hop do lat 12, hip hop 13-20 lat, street dance i dancehall.

W sumie w Turnieju weźmie udział ponad 350 tancerzy m.in. z Zabrza, Rudy Śl., Tarnowskich Gór, Gliwic, Katowic, Knurowa, Wodzisławia Śl., Pszczyny, Bielska Białej, Dąbrowy Górniczej i Krakowa.

Turniej odbywać się będzie w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu przy pl. Traugutta 1. O muzykę zadba dj Dred z Bielska -Białej. Publiczność serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 25 maja odbędzie się druga tura warsztatów tanecznych. Poprowadzą je Ula „Afro” Fryc z Warszawy, najsłynniejsza polska tancerka techniki dancehall, Aleksandra Faryna z Bielska Białej, specjalistka techniki house oraz Agata Zięba z Wrocławia, wschodząca gwiazda polskiego waackingu.
Warsztaty odbędą się w sali baletowej Studia Tańca Ulicznego OPP4 w Zabrzu.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu od 12 lat jest Agata Zeliszek. Organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu przy wsparciu finansowym Wydziału Oświaty w Zabrzu. Partnerem jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych, sponsorem natomiast – zabrzański Hotel Alpex, fundujący noclegi wykładowcom warsztatów.