Gra miejska "Wszyscy jesteśmy dzieciakami"

14.05.2014

Czy dorośli potrafią bawić się jak dzieci? Czy dzieciom spodobają się zabawy i atrakcje z czasów dzieciństwa swoich rodziców? Przekonamy się o tym w sobotę 24 maja w Zabrzu podczas szóstej edycji zabrzańskiej gry miejskiej pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dzieciakami!”

Do udziału w grze zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcą spędzić kilka godzin w klimacie beztroskiego dzieciństwa. Wspólnie przekonamy się, że Zabrze to miasto otwarte na wielopokoleniowy, aktywny sposób spędzania czasu.

Wyprawa w świat dzieciństwa dla małych i dużych
Na uczestników gry, która odbędzie się w sobotę 24 maja na terenie Zabrza czeka rozgrywka w stylu scavenger hunt pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dzieciakami!” Zadania gry „kręcić się” będą wokół skojarzeń z okresem dzieciństwa w tym: z zabawami podwórkowymi i kolonijnymi, bohaterami bajek i filmów, piosenkami i wierszykami, czy przedmiotami szkolnymi z pierwszych klas podstawówki. Zadania w scavenger hunt są pełne humoru i mocno stawiają na kreatywność i fantazję graczy.
Drużyny biorące udział w grze będą miały 3 godziny na wykonanie zadań czekających w różnych miejscach na terenie miasta i zdobycie jak największej ilości punktów.
Na drużyny, które zdobędą najwięcej punktów czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepach sieci „Go Sport” o wartości 700, 500 i 200 złotych. Organizatorzy przewidzieli również wiele nagród-niespodzianek do rozlosowania pośród wszystkich pozostałych drużyn uczestniczących w grze.

Jak wziąć udział w grze?
W grze można brać udział w drużynach od 2 do 4 osób. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi mieć ukończone 18 lat. Udział w grze jest bezpłatny.
Warunkiem udziału w grze jest wcześniejsze zgłoszenie drużyny. W tym celu należy przybyć w dniu gry przed startem do hali MOSiR w Zabrzu, gdzie znajduje się punkt informacyjny imprezy. Osobom, które chcą mieć pewność miejsc dla swojej drużyny przed przybyciem do Zabrza polecamy możliwość ich rezerwacji dostępną od piątku 16 maja na stronie www.zabrzegra.pl.
Start gry odbędzie się o godzinie 17.00 na terenie hali MOSiR w Zabrzu, a zakończenie i wręczenie nagród planowane jest około 20.45 w kinie „Roma”.

Przyjdź na grę w przebraniu i zgarnij extra punkty!
Premiujemy dodatkowymi punktami przybycie na grę w przebraniu! Temat przebrania: bohater książki, filmu lub gry dla dzieci. Im bardziej pomysłowo i kolorowo tym lepiej!

Gdzie szukać więcej informacji
Więcej praktycznych informacji na www.zabrzegra.pl.

Kto za tym stoi?
Organizatorem szóstej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. Partnerami gry są: MOSiR w Zabrzu, kino „Roma”, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido”, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Studio Fotograficzne „Foto-Makar” i salon fryzjersko-kosmetyczny „Studio Danute”.

Kontakt w sprawie gry:
Dorota Janas – Silesia Events
tel. 695 591 297
e-mail: dorota.janas@silesiaevents.pl