Weekend atrakcji

13.05.2014

W minioną sobotę w parku im. Poległych Bohaterów zorganizowany został pierwszy Zabrzański Festiwal Restauracji. Tego samego dnia odbyła się impreza pn. Majowe Granie. Z kolei w kilku dzielnicach – Kopernik, Mikulczyce i Helenka – przygotowano pikniki rodzinne. Wszystkie wydarzenia zgromadziły wielu mieszkańców miasta.

Słoneczna aura przyczyniła się do tego, że mieszkańcy chętnie wzięli udział w tych imprezach. Zabrzański Festiwal Restauracji przygotowało Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z restauratorami z terenu miasta. Podstawową zasadą festiwalu jest współpraca zamiast konkurencji. Dla tych, którzy odwiedzili park im. Poległych Bohaterów czekały smakołyki przygotowane przez 9 restauracji (Balaton, L’estaminet – Hotel Ibis, Niezłe Ziółko, Zabrzański Gościniec, Zielony Ogród, Valdi Classic, Szyb Maciej, Śląskie Rancho, Impresja). Główną atrakcją było 300 litrów żuru, który dla mieszkańców przygotowali zabrzańscy kucharze. Przypominamy, że w dniach od 24 do 30 maja zapraszamy wszystkich do odwiedzania lokalnych restauracji, które przygotują w tym czasie specjalne atrakcyjne menu w cenie 20 zł (zestaw 2 daniowy) oraz szereg dodatkowych atrakcji. Podczas Majowego Grania zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury wystąpili artyści miejscy oraz gwiazdy. Dla najmłodszych czekały atrakcje m.in. gry i zabawy. Na brak atrakcji nie mogli też narzekać mieszkańcy dzielnic, w których odbyły się Pikniki Rodzinne. Na osiedlu Mikołaja Kopernika festyn przygotowano na parkingu Basenu Aquarius. Mieszkańcy Mikulczyc bawili się pod Wawrzynem. Z kolei mieszkańcy Helenka świętowali 85-lat dzielnicy na pikniku na terenie ogrodów działkowych.