Wykład otwarty – 10 lat obecności w Unii Europejskiej

30.04.2014

W związku z rozpoczęciem 1 maja obchodów związanych z 10 rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, beneficjentami oraz Telewizją Polską przeprowadzi szereg działań, które podsumują ostatnią dekadę rozwoju województwa śląskiego i zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w naszym kraju dzięki wykorzystaniu Funduszy Europejskich.

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z pracownikami zabrzańskich jednostek samorządowych przygotowało wykład otwarty, który odbędzie się 7 maja 2014 r. o godz 12.00 w auli D10 w budynku Politechniki Śląskiej w Zabrzu przy ul. Roosevelta 30. Podczas wykładów zaprezentowane zostaną następujące tematy:
• praktyczne wykorzystanie platform SEKAP oraz ORSIP – wystąpienie przedstawicieli Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego,
• projekty realizowane przez Miasto Zabrze dzięki Funduszom Europejskim – wystąpienie przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Zabrzu,
• „Budowa Zabrzańskiej Sieci Szerokopasmowej – projekty unijne realizowane przez Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej” – wystąpienie przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej,
• „Od przemysłu do rozwoju turystyki” – wystąpienie przedstawiciela Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Dodatkowo Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego przygotowało konkurs z nagrodami dotyczący praktycznego wykorzystania platformy ORSIP. W konkursie można wygrać m.in.: karnety uprawniające do 5 wejść do Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Aquarius Kopernik oraz podwójne zjazdy do kopalni Guido w Zabrzu.