Zabrze przestrzenią rozwoju

Zagłosuj na Zabrze w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2014"

27.03.2014

Projekt Europejski Ośrodek Kultury Technicznej i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

Projekt polega na rewitalizacji obiektów dziedzictwa poprzemysłowego miasta Zabrze tj. Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i XIX-wiecznego chodnika prowadzącego w pokładach węgla (część podziemna) oraz części obiektów Skansenu Górniczego Królowa Luiza i przystosowaniu ich do ruchu turystycznego, a także do pełnienia nowych funkcji edukacyjno-kulturalnych.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2014 to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji Portalusamorządowego.pl, mająca na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców.
Celem konkursu jest nagrodzenie tych, którzy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska i wyznaczają trendy.
Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń we współpracy z Radą Konsultacyjną, w której zasiadają doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie i eksperci, wytypowana została czołowa dwudziestka inwestycji. Teraz z tej listy wyłonionych zostanie dziesięć najciekawszych inwestycji.

Do 30 kwietnia także internauci mogą zagłosować na najlepszy ich zdaniem projekt. Inwestycja, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma specjalną nagrodę od czytelników Portalusamorządowego.pl.
Każdy może oddać jeden głos "za" lub "przeciw" każdej z 20 inwestycji.
Statuetki Top Inwestycji Komunalnych zostaną wręczone podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 7-9 maja 2014 roku.

Zapraszamy do oddawania głosów na stronie konkursowej.

 http://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/oto-nominowani-w-konkursie-top-inwestycje-komunalne-2014-zapraszamy-do-glosowania,58221_0.html