Spełnią się marzenia dziewięciorga dzieci z województwa śląskiego

26.03.2014

W dniach 24-30 marca 2014 r. podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 49 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja, w tym dziewięciorga z woj. śląskiego. Wraz z fundacją prezenty będą wręczały wolontariuszki z Kanady. Wśród dziewięciorga marzycieli z woj. śląskiego, których fantazje staną się rzeczywistością podczas Podróży Spełnionych Fantazji będą Oskar, Anita, Kornel, Łukasz, Oliwia, Alicja, Emilia i Natalia.

W czwartek 27 marca pierwszym podopiecznym, którego marzenie stanie się rzeczywistością będzie 14-letni Łukasz z Zabrza. Chłopiec od urodzenia zmaga się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Przeszedł już 9 operacji, a jego codzienność wypełniona jest zajęciami rehabilitacyjnymi, które mają mu pomóc w polepszeniu jakości życia. Pasją Łukasza jest gra w Boccię. Chłopiec dostanie własne bile do gry, które pozwolą mu poprawić wyniki. Łukasz otrzyma też tablet, który zapewni mu rozrywkę i kontakt ze znajomymi podczas wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne czy wizyty w szpitalach.
 

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z podopiecznymi Fundacji swoimi doświadczeniami. Wizyty gości z innego kraju dają dzieciom poczucie wyjątkowości. Taka wizyta często przywraca siłę do walki z chorobą, nadzieję i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.
Wiele firm i osób prywatnych wspiera działania Fundacji Dziecięca Fantazja podczas tych podróży. Tym razem niezawodny hotel IBIS Częstochowa nieodpłatnie ugości wolontariuszy.
Fundacja Dziecięca Fantazja, jest Organizacją Pożytku Publicznego założoną w 2003 roku. Jej misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Fundacja z siedzibą w Warszawie, w ciągu 10 letniej działalności, spełniła ponad 3000 dziecięcych marzeń. Działa na terenie całego kraju.

Fundację Dziecięca Fantazja można wesprzeć poprzez:

– przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego nr KRS 0000168783
– wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
– wysłanie SMS pod numer 7272 o treści MARZENIE (koszt 2,46 zł brutto)
– „zaadoptowanie” konkretnego marzenia chorego dziecka z wybranego regionu,
– uczestnictwo w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
– polubienie fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
www.f-df.pl oraz listownie.