Polska-Indie: konferencja nt. współpracy gospodarczej

24.03.2014

24 marca w komorze K8 Kopalni Guido odbędzie się konferencja nt. "Polska-Indie: perspektywy rozwoju współpracy gospodarczej w sektorach energetycznym i górniczym" z udziałem Ambasadora Indii w Polsce.

Będzie to seminarium informacyjno-szkoleniowe dla biznesu i administracji samorządowej w obszarze stosunków ekonomiczno-handlowych Polski z Indiami oraz perspektyw rozwoju współpracy gospodarczej szczególnie w sektorach wydobywczym i górniczym. Podczas seminarium zostanie zaprezentowana informacja dot. udziału polskiej delegacji rządowo-biznesowej w Polsko-Indyjskim Szczycie Energetycznym w Delhi oraz V-tym Azjatyckim Kongresie Wydobywczym i Międzynarodowych Targach Górnictwa w Kalkucie. Konferencja jest organizowana w powiązaniu z obchodami 60-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Republiką Indii.

Ramowy Program Konferencji:

11:00 Rozpoczęcie konferencji

11:10 Wystąpienia inauguracyjne:

• Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze,
• Monika Kapil Mohta – Ambasador Indii w Polsce,
• Tadeusz Donocik – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach,
• Prezes Association of Business Chamber of Commerce and Industries

11:50 – Lucyna Jaremczuk, Dept. Promocji i Współpracy Dwustronnej, Ministerstwo Gospodarki
RELACJA BILATERALNE POLSKO – INDYJSKIE W KONTEKŚCIE 60LECIA NAWIĄZANIA STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH”

12:05 – Prof. Maciej Kaliski – Dyrektor Departamentu Górnictwa Ministerstwo Gospodarki
„WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA POMIĘDZY INDIAMI i POLSKĄ W SEKTORZE ENERGETYCZNYM i GÓRNICZYM– stan obecny i perspektywy rozwoju”

12:20 – Przedstawiciel KRAJOWEJ IZBY GOSPODARCZEJ
SEKTOR ENERGETYCZNY I GÓRNICZY NA RYNKU INDYJSKIM – POLSKIE MISJE GOSPODARCZE DO INDII SUKCESY CZY PORAŻKI? PODSUMOWANIE I REKOMENDACJE.

12:30 – PREZENTACJA MIASTA ZABRZA i REGIONU ŚLĄSKIEGO

13:45 – Andrzej Turkowski, ThinkTank
UWARUNKOWANIA KULTUROWE PROWADZENIE BIZNESU W INDIACH

14:00 – Przedstawiciel Dentons