VII Metropolitalne Święto Rodziny

05.03.2014

W Bibliotece Śląskiej w Katowicach 4 marca, tradycyjnie już w „Benedyktynce” odbyła się konferencja rozpoczynająca przygotowania do kolejnej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, ks. bp Andrzej Czaja, Ordynariusz Opolski, ks. bp Jan Kopiec, Ordynariusz Gliwicki Koordynatorem przedsięwzięcia jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, urzędów miast i gmin, organizacji i instytucji kultury oraz media. Z roku na rok przybywa coraz więcej osób, które czynnie włączają się w organizację wydarzenia. Metropolitalne Święto Rodziny jest znane i cenione w szerokich kręgach, arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki miał przyjemność na ten temat rozmawiać z Papieżem Franciszkiem, który wyraził wsparcie „… bardzo dobrze, że pracujecie pozytywnie dla rodzin ….”. Arcybiskup Skworc w nawiązaniu do tegorocznej myśli przewodniej święta „Rodzina miłością wielka” podkreślał, jak ważną rolę mają wspólne działania i budowanie pozytywnego wizerunku rodziny, która ma się integrować nie tylko w modlitwie, ale i przez wspólną zabawę i śpiew. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza mówiła o autentyczności w świętowaniu ”przeżywanie Metropolitalnego Święta Rodziny to umacnianie 365 dni, w których musimy sobie poradzić z rzeczywistością. Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II, który podkreślał, że przyszłość świata idzie przez rodzinę”.
Przypomnijmy, że dotychczasowe edycje, które odbywały się pod hasłami: „Moja wyjątkowa rodzina", „Portret matki", „Ojciec fundamentem rodziny", „Piękno życia rodzinnego", „Przez pokolenia" oraz "Rodzina wiarygodna" spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. VII Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się 17 maja uroczystym koncertem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Hasłem tegorocznego święta jest "Rodzina miłością wielka". Na mieszkańców regionu czeka wiele atrakcji m.in. koncerty, bieg rodzinny, konferencje i pikniki rodzinne.

Więcej informacji na stronie internetowej www.swieto-rodziny.pl