Integracja przedsiębiorców

25.02.2014

24 lutego w Restauracji Zabrzański Gościniec zorganizowane zostało kolejne "Spotkanie Biznesowe" przygotowane przez Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tym razem dyskutowano na temat możliwości pozyskania dofinansowania z UE w nowej perspektywie finansowania na lata 2014-2020 oraz obowiązkach i przywilejach pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne w aktualnym systemie prawnym. Uczestnicy wysłuchali wystąpień Marka Plury, posła na Sejm RP, Grzegorza Żymły, eksperta ds. rynku pracy do osób niepełnosprawnych oraz Damiana Kocota, doktora nauk ekonomicznych, eksperta Fundacji Fortis. W spotkaniu udział wzięli m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta Zabrze, Ewa Weber, sekretarz miasta, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz przedsiębiorcy z miasta i regionu. Spotkanie było okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i integracji środowiska.