Prezentacja Górnika Zabrze w 15-lecie Torcidy

10.02.2014

8 lutego w hali "Pogoń" zorganizowana została przedsezonowa prezentacja Górnika Zabrze połączona z obchodami 15-lecia "Torcidy".

 

– Zabrzańska „Torcida” jest wielką siłą Górnika Zabrze. Wspaniali kibice, na których zawsze można liczyć to niezaprzeczalny atut wspomagający wysiłek sportowców. – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Wielokrotnie udowadnialiście, że swym gorącym dopingiem, jako dwunasty zawodnik, potrafiliście przechylić szalę zwycięstwa na korzyść zabrzańskiej drużyny.

Zawodnicy, tradycyjnie już, zaprezentowani zostali formacjami. Kolejno na scenie pojawiali się bramkarze, obrońcy, pomocnicy i napastnicy. W ramach przerywnika na scenie pojawiły się cheerleaderki z zespołu "Energy". Wyprowadzanym członkom sztabu i zawodnikom towarzyszyli młodzi adepci futbolu z piłkarskiego przedszkola Górnika. Ukłonem w kierunku kibiców było to, że wszyscy przedstawiciele zespołu założyli koszulki "Torcidy", a także mieli na sobie szaliki upamiętniające 65-lecie klubu, które po zakończeniu prezentacji trafiły w ręce kibiców. Na scenie nie mogło zabraknąć również dwunastego zawodnika Górnika, zabrzańskiej "Torcidy", której przedstawiciele otrzymali od władz klubu i prezydenta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, koszulkę meczową z numerem "15". Po prezentacji odbył się turniej kibiców.