Rozstrzygnięcie konkursu "Zabrzański Biznesplan"

31.01.2014

30 stycznia w nowej siedzibie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przy ul. Powstańców Śląskich 3 odbyła się uroczystość podsumowania konkursu „Zabrzański Biznesplan 2013”.

Podczas spotkania nagrody, wyróżnienia oraz gratulacje za udział odebrało 20 uczestników, którzy zgłosili swoje pomysły na biznes. Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik gratulując powiedziała, że zaprezentowane projekty cechowały się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym, co wróży sukces biznesowy. Jednocześnie podziękowała partnerom, dzięki którym uczestnicy konkursu mogli otrzymać bardzo cenne wsparcie. Gratulacje przekazała także m.in. Gabriela Pudlo-Chojnacka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta. Z kolei listy gratulacyjne wysłali prof. Jan Kaźmierczak, poseł na Sejm RP oraz Małgorzata Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego.W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wielu instytucji wspierajacych przedsiębiorców m.in. Urzędu Skarbowego w Zabrzu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu, Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu oraz Cechu Rzemieślników MŚP oraz Pracodawców w Zabrzu.

I miejsce zajęła Anna Olejniczak-Pytel, lekarz weterynarii, marzeniem jest stworzenie klinki kariologicznej. II miejsce zdobyła Jagoda Wartak, technik-masażysta, absolwentka Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu, która chce stworzyć klinikę dla Amazonek. Nagrody za III miejsce odebrał Paweł Kasperek, którego biznesplan zakładał stworzenie nowatorskiego systemu wspomagającego układ komunikacyjny w naszym mieście. Wyróżnienie trafiło do Agnieszki Młotkowskiej, architekt, której biznesplan m.in. zakłada stworzenie interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy nauką i gospodarką na rzecz badań i projektowania planów rewitalizacji terenów porzemysłowych.

Rozstrzygnięcie konkursu wpisało się w otwarcie nowej siedziby Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przy ul. Powstańców Śląskich 3. Jest to miejsce przyjazne dla przedsiębiorców oraz wszystkich planujących rozpocząć działalność gospodarczą w naszym mieście. Konkurs „Zabrzański Biznesplan” miał na celu pobudzenie aktywności mieszkańców w kierunku zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Udział mogły brać udział pełnoletnie osoby, które planują założyć własną działalność gospodarczą, jak również mikroprzedsiębiorcy. W trakcie konkursu odbywały się szkolenia dla uczestników dotyczące m.in. zasad pisania biznesplanu, źródeł finansowania działalności gospodarczej czy zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie.

Nagrody i sponsorzy konkursu „Zabrzański Biznesplan 2013”

I miejsce – Anna Olejniczak-Pytel
– 10 tys. zł – PKO Bank Polski
– Biurowe urządzenie wielofunkcyjne – PPUH VOIGH Sp. z o.o.
– Roczny wynajem 2 pomieszczeń na prowadzenie działalności- Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o.
– Zaprojektowanie strony internetowej, roczny hosting strony internetowej, założenie i roczne utrzymanie 10 skrzynek – KEbeth STUDIO s.c.
– 50 modułów do wykorzystania na promocję – Nowiny Zabrzańskie Sp. z o.o.
– Kompleksowa obsługa podatkowa przez okres 12 miesięcy – LEGISS Biuro Podatkowe

II miejsce – Jagoda Wartak
– 5 tys. zł – Nowiny Zabrzańskie Sp. z o.o.
– Roczny wynajem pomieszczenia na prowadzenie działalności – Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o.
– zaprojektowanie strony internetowej, roczny hosting strony internetowej, założenie i roczne utrzymanie 10 skrzynek – KEbeth STUDIO s.c.
– Całoroczny kurs języka obcego – BRITAM Szkoła języków obcych
– Sesja couchingowa z zakresu kompetencji menedżerskich – KRZYSZTOF OTAWA

III miejsce – Paweł Kasperek
– 2 tys. zł – Bank Spółdzielczy w Gliwicach
– Weekendowy pobyt dla dwojga w Spa&Wellness Hotelu Diament w Ustroniu – Hotele Diament S.A.

Wyróżnienie – Agnieszka Młotkowska
– Voucher na zakupy o szacunkowej wartości 750 zł – Centro