Nowe radiowozy dla zabrzańskiej policji

20.01.2014

17 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się uroczystość, podczas której przekazane zostały dwa nowe radiowozy. Jeden z nich zakupiony został z budżetu Miasta Zabrze. Drugi sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Kluczyki do samochodów marki KIA Ceed wręczyli Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i mł. inspektor Dariusz Wesołowski, komendant miejski policji. Odebrali je funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego i prewencji. W spotkaniu udział wziął ksiądz Joachim Gondro, kapelan policji, który poświęcił nowe radiowozy. Prezydent Zabrza powiedziała, że troska o bezpieczeństwo mieszkańców to jedno z najważniejszych zadań stojących przez samorządem lokalnym. Z kolei komendant podziękował za przychylność władz miasta i pomoc we wspieraniu zabrzańskiej policji. Podkreślił, że pieniądze otrzymane na zakup nowego radiowozu to nie jedyne wsparcie, jakie zabrzańska policja otrzymała od samorządu. Przypomniał jednocześnie o dofinansowaniu przeznaczonym na remont komendy oraz komisariatów, a także przekazaniu pieniędzy na takie cele jak dofinansowanie dodatkowych patroli w mieście.