Finał akcji "Wybierz sobie Mikołaja"

13.01.2014

10 stycznia w Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się finał akcji pod nazwą "Wybierz sobie Mikołaja". Miasto Zabrze było jej współorganizatorem.

Akcja, która trwa od 13 lat, angażuje najznamienitsze osobowości regionu i stawia ich w roli obdarowujących. Politycy, samorządowcy, naukowcy czy artyści – wszyscy oni przygotowują prezenty, które wręczają Czytelnikom Dziennika Zachodniego.

W tegorocznej edycji akcji Mikołajami byli m.in.: prof. Jerzy Buzek, eurodeputowany i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, wicepremier Elżbieta Bieńkowska, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik czy znany muzyk Marcin Wyrostek.

– Zarówno rola Mikołaja, jak i gospodarza, jest bardzo przyjemna i daje mnóstwo satysfakcji. Zawsze cieszę się, że możemy w Zabrzu gościć akcję Dziennika Zachodniego – zapewnia Małgorzata Mańka-Szulik, która podarowała laptop Helenie Kukawskiej, również zabrzance.

Finałową galę uświetnił recital aktora Jacka Borkowskiego.