Delegacja Betlejem z wizytą w Zabrzu

07.01.2014

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zaprosiła do Zabrza przedstawicieli miasta Betlejem.

Wiceburmistrz Issam Juha, delegaci tamtejszej rady miejskiej i reprezentanci urzędu miasta przyjechali by wziąć udział w uroczystościach związanych ze świętem Trzech Króli oraz wspólnie ze zgromadzonymi mieszkańcami Zabrza zaśpiewać kolędy na placu przed kościołem św. Anny.

– Cieszę się że mogę uczestniczyć w tej uroczystości i być w tym mieście na zaproszenie Pani prezydent. Dziękuję, że mogę być w Zabrzu. Więcej niż dwa tysiące lat temu Trzej Królowie przybyli do Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus po to, by przesłanie miłości, pokoju i nadziei zostało przekazane wszystkim narodom. Jestem szczęśliwy, że przyjechałem tutaj z tym przesłaniem by budować pomosty również z miastem Zabrzem i Betlejem – mówił wiceburmistrz Issam Juha.

Wcześniej przedstawiciele władz miasta Betlejem oraz Zabrza spotkali się w Urzędzie Miejskim, gdzie została zaprezentowana historia naszego miasta i obszary jego działalności. Delegacja zwiedziła Zabrze, w tym m.in. Kopalnię „Guido”, stadion Górnika Zabrze, Śląskie Centrum Chorób Serca oraz wzięła udział w mszy świętej w kościele św. Józefa.

Z okazji święta Trzech Króli, podobnie jak w zeszłym roku, ulicami Zabrza przeszły barwne korowody. W każdej grupie dominował jeden z trzech kolorów: czerwony, żółty i niebieski. Orszak poprowadzili Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Pochody wyruszyły spod kościoła św. Kamila, kościoła św. Józefa oraz hali Pogoń, a następnie dotarły do kościoła św. Anny, gdzie oddały hołd nowonarodzonemu Jezusowi i jego rodzinie. Odbyło się wspólne śpiewanie kolęd, które zakończył koncert Chóru św. Cecylii z towarzyszeniem orkiestry kameralnej w kościele św. Anny.