Ambasador Wielkiej Brytanii odwiedził kopalnię Guido

17.12.2013

Miasto Zabrze znalazło się w programie wizyty Robina Barnetta, ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w naszym regionie.

16 grudnia ambasador odwiedził Śląskie Centrum Chorób Serca, po którym oprowadził go prof. Marian Zembala. Z kolei 17 grudnia na poziomie 320 kopalni Guido zorganizowane zostało spotkanie z zabrzańskimi przedsiębiorcami. Wzięli w nim udział m.in. Katarzyna Dzióba, zastępca Prezydenta Miasta, Gabriela Pudlo-Chojnacka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta a jednocześnie przedsiębiorca, Alina Nowak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Ambasadorowi towarzyszyli Marit Oxley, dyrektor Sekcji Handlowej Ambasady oraz Małgorzata Śmierzycka, dyrektor Działu Komunikacji Ambasady. Celem wizyty ambasadora jest zapoznanie się z sytuacją ekonomiczo-społeczną naszego regionu, a także nawiązanie roboczych kontaktów z samorządami i przedsiębiorcami.