Zabrze przestrzenią rozwoju

Zakończenie remontu torowiska ul. 3 Maja

19.11.2013

Zakończył się remont torowiska wzdłuż ulicy 3 Maja realizowany przez Tramwaje Śląskie. Dziś rozpoczęły się odbiory techniczne.

Zakres prac na odcinku o długości 1,7 km, obejmował kompletną przebudowę torowiska. Zastosowano nowoczesną metodę tzw. torowisko pływające (szyny zalewane masą poliumetarową). Koszt inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł.
Dodatkowo w ramach inwestycji ok. metrowy pas drogowy został odbudowany (położono m.in. nową warstwę asfaltu).
22 listopada w Zabrzu odbędzie się konferencja z okazji 15 lat komunikacji tramwajowej.
W jej trakcie zaplanowano przejazd nowym tramwajem PESA.

– 19. 11.2013 nastąpi komisyjny obiór techniczny torowiska tramwajowego. Nie nastąpi jednak jeszcze uruchomienie linii tramwajowej w związku z prowadzonymi remontami na innych odcinkach tej linii. Zamiast tramwajów kursować będzie nadal komunikacja zastępcza – autobusowa.

– 20.11.2013 nastąpi odbiór techniczny pasa drogowego zmierzający do zatwierdzenia usunięcia tymczasowego oznakowania a co za tym idzie tymczasowej organizacji ruchu.

– w godzinach nocnych z 21 na 22.11.2013 nastąpi usunięcie tymczasowej i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na obowiązujących uprzednio tj. przed remontem torowiska zasadach.

– do końca grudnia 2013 roku prowadzone będą jeszcze tzw. remonty cząstkowe nawierzchni drogowej na odcinku od ulicy Matejki do ulicy Lutra. Będzie się to wiązać z drobnymi utrudnieniami w ruchu, które jednak przy braku kursowania tramwajów nie powinny znacząco zakłócać ruchu.

– od 22 listopada rozpocznie się sukcesywne przywracanie obowiązującej przed rozpoczęciem remontu torowiska organizacji komunikacji publicznej AUTOBUSOWEJ.