Zabrze przestrzenią rozwoju

Kolejna prezentacja Memorandum Inwestycyjnego Miasta Zabrze

19.11.2013

W dniu dzisiejszym w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie odbywa się prezentacja dokumentu pn. Memorandum Inwestycyjne Miasta Zabrze. W spotkaniu udział biorą m.in. przedstawiciele biznesu, ambasad, podmiotów gospodarczych oraz dziennikarze zajmujący się tematyką gospodarczą.

 

Dokument liczy prawie 120 stron i zawiera szczegółowe informacje z wszystkich dziedzin życia miasta, które mogą zainteresować potencjalnych inwestorów. Ma on zachęcić kolejnych przedsiębiorców do podjęcia działalności w naszym mieście.

– W Zabrzu w ciągu ostatnich lat wielki przemysł ustępuje miejsca innowacyjnym technologiom. Dzięki uznanym ośrodkom naukowym, badawczym i medycznym możemy szczycić się specjalistyczną i wykwalifikowaną kadrą, która działa na rzecz przemysłu medycznego, biomedycznego, górniczego, chemicznego, motoryzacyjnego, inżynierii środowiskowej, a także mechaniki i robotyki. Jestem przekonana, że „Memorandum inwestycyjne” zachęci do bliższego poznania naszego miasta, a przede wszystkim do skorzystania z jego wielkich możliwości – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.