Jubileusz Domu Dzienniego Pobytu "Rodzina"

19.11.2013

Dom Dzienniego Pobytu "Rodzinna" Caritas Diecezji Gliwickiej obchodził jubileusz 5 lat działalności. Z tej okazji zorganizowana została uroczystość, w której udział wzięła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydenta Zabrza.

 

 

Prezydent Zabrza złożyła list gratulacyjny na ręce Krystiana Bajera, dyrektora Domu, w którym podkreśliła, że pięć lat działalności Domu Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej ukształtowało wizerunek Państwa instytucji, jako podmiotu z troską podchodzącego do potrzeb mieszkańców Zabrza. Prezydent podziękowała za wrażliwość społeczną i serca otwarte na niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, seniorom, a także dzieci i młodzieży.

 

Dom Dziennego Pobytu "Rodzina" mieszczący się w Zabrzu przy ulicy Wolności 586 został powołany w 2008 roku. Jest przeznaczony do dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych. W ramach pobytu można skorzystać z bogatego programu rehabilitacyjno – terapeutycznego jak również z wielu zajęć świetlicowych usprawniających samopoczucie psychofizyczne.
Do dyspozycji uczestników są gabinet rehabilitacyjny (z możliwością skorzystania z fachowej pomocy rehabilitantki oraz masaż i ćwiczenia), kawiarenka terapeutyczna a w niej możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie, obejrzenia ciekawych filmów popularno naukowych. Uczestnicy swoje zainteresowania mogą realizować w różnych kółkach, sala gospodarstwa domowego, gdzie każdy może wykazać się zdolnościami kulinarnymi, jak również skorzystać z pomysłów kulinarnych innych uczestników.