"Serce pełne warzyw i owoców'

15.11.2013

16 listopada w godz. 10.00 – 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych zdrowym stylem życia do odwiedzenia Centrum Handlowego "Platan".

II edycja akcjj pod nazwą "Serce pełne warzyw i owoców", objęta patronatem honorowym przez Prezydent Zabrza Małgorzate Mańkę-Szulik, Dyrektora Naczelnego SCCS w Zabrzu i konsultanta krajowego w dziedzinie kardiochirurgii, Profesora Mariana Zembale oraz konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii, Profesora Krzystofa Strojka, jest skierowana do społeczności lokalnej, zainteresowanej informacjami nt. zdrowego odżywiania, doboru odpowiedniej diety, przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym i utrzymywania odpowiedniego poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

Podczas kilku sobotnich godzin będzie możliwość zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania czy spróbowania owoców i warzyw, dostarczonych dzięki zaprzyjaźnionym firmom z terenów ekologicznie czystych. Kadra medyczna z SCCS (dietetyk i/lub rehabilitantka, pielęgniarka, lekarz) będzie odpowiadać na pytania dotyczące tych tematów.

W ramach akcji planujemy promować i naszą fundację jako organizację pożytku publicznego, która działa od 2004 roku na rzecz zabrzańskiego Śląskiego Centrum Chorób Serca. Dodatkowo, będzie również sposobność zapoznania się z naszymi działaniami dotyczącymi propagowania idei transplantacji narządów, czy drugiego z naszych programów "Wszystkie dzieci są nasze" (na rzecz małych pacjentów SCCS). Młodzież i osoby dorosłe, które żyją po transplantacji narządów, beneficjenci operacji przeprowadzanych w SCCS i nie tylko, opowiedzą zainteresowanym o swoim życiu przed i po operacji. Są nieocenionym przykładem, że również po takich przeżyciach można zdrowo i aktywnie uczestniczyć w życiu, jeżdżąc na rowerze, biegając czy jeżdżąc na nartach.