„Memorandum inwestycyjne Miasta Zabrze” prezentowane w Katowicach

12.11.2013

Dzisiaj w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbyła się kolejna konferencja promująca publikację pn.: Memorandum inwestycyjne Miasta Zabrze.

Dokument liczy prawie 120 stron i zawiera szczegółowe informacje z wszystkich dziedzin życia miasta, które mogą zainteresować potencjalnych inwestorów. Ma on zachęcić kolejnych przedsiębiorców do podjęcia działalności w naszym mieście.

– W Zabrzu w ciągu ostatnich lat wielki przemysł ustępuje miejsca innowacyjnym technologiom. Dzięki uznanym ośrodkom naukowym, badawczym i medycznym możemy szczycić się specjalistyczną i wykwalifikowaną kadrą, która działa na rzecz przemysłu medycznego, biomedycznego, górniczego, chemicznego, motoryzacyjnego, inżynierii środowiskowej, a także mechaniki i robotyki. Jestem przekonana, że „Memorandum inwestycyjne” zachęci do bliższego poznania naszego miasta, a przede wszystkim do skorzystania z jego wielkich możliwości – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
Podczas konferencji o swoich doświadczeniach z Zabrzem opowiadali przedsiębiorcy, którzy ulokowali już tutaj swoją działalność m.in. Fortum, spółka Hotele Diament, Kardio-Med Silesia. – Jestem zaszczycony, że mogę promować Zabrze, które ma tak ogromny potencjał i wciąż się rozwija. Najważniejsze to umieć wykorzystać zasoby ludzkie i zaplecze techniczne w odpowiednim czasie – podczas swojego wystąpienia podkreślał Adam Konka, Prezes Zarządu Kardio-Med Silesia Sp. z o.o.