Podsumowanie XXIV Konkursu plastycznego z cyklu -Zabrze moje miasto -pod hasłem „Jesienne Zabrze”

04.11.2013

Na XXIV Konkurs plastyczny z cyklu -Zabrze moje miasto- pod hasłem „Jesienne Zabrze” wpłynęło 708 prac. Oceniane były one przez komisję składającą się z plastyków i nauczycieli nauczania zintegrowanego.

Jurorzy ocenili poziom prac jako wysoki. Charakteryzowała je wielość technik: grafika, akwarela, pastele suche i mokre. Wszyscy młodzi plastycy mają oprócz talentu i umiejętności doskonałą orientację w naszym mieście. Perfekcyjnie łączą formę z treścią. Prace są żywiołowe, pełne ekspresji, zrobione z fantazją, bardzo starannie wykonane. Zauważalna jest indywidualna praca twórcza młodych plastyków. Każda z nagrodzonych prac ukazuje znane i mniej znane miejsca w Zabrzu w barwach jesieni, co było najważniejszym elementem tegorocznego konkursu.

Wszystkie prace charakteryzują się radosnym nastrojem i barwą. Autorzy wykazali się talentem i umiejętnościami plastycznymi, doskonałą obserwacją przestrzeni naszego miasta, wielką pomysłowością i wrażliwością estetyczną.

Zapraszamy na podsumowanie 8.11.2012 o godz. 15.30 do OPP3 w Zabrzu, ul. Opolska 29.

Wyniki w załączniku.