Zabrze w TVP Katowice

30.10.2013

4 listopada o godz. 20.20 na antenie TVP Katowice zostanie wyemitowana relacja z Turnieju Europejskiego "Śląskie do przodu", w którym udział bierze Miasto Zabrze. Po emisji odcinka przez 10 dni mieszkańcy będą mogli wysyłać smsy na miasto, które powinno znaleźć się w finale. W półfinale Zabrze walczy z Żorami. 

 

 

Przypomnijmy, że Turniej "Śląskie do przodu" organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Telewizję Polską S.A. Oddział w Katowicach. Turniej jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Rywalizacja dotyczy wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, zwłaszcza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – w ramach Turnieju Europejskiego „Śląskie do przodu!”. W turnieju rywalizuje 18 samorządów podzielonych na trzy kategorie: gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miejskie. Każdy samorząd deleguje 4 osobowe zespoły składające się z przedstawiciela samorządu, organizacji pozarządowych, student oraz przedsiębiorca. Same zmagania mają postać gier plenerowych, które w wyjątkowo przystępnej formie dotyczą projektów dofinansowanych z RPO WSL, zagadnień unijnych oraz ciekawostek turystycznych.

Jeśli chcesz zagłosować na Miasto Zabrze wyślij SMS o treści: G1 pod numer 7075. Głosowanie rozpoczyna się po zakończeniu emisji odcinka i trwa do 13 listopada, do godz. 20.20 /koszt: 0,61 zł z VAT za SMS, regulamin: sms.tvp.pl/

Miasto Zabrze:

Liczba mieszkańców: 180332

Dofinansowanie unijne pozyskane z RPO WSL na 1 mieszkańca: 1 492,66 zł

136 projektów dofinansowanych z RPO WSL realizowanych na terenie gminy

Przystanki gry plenerowej:

1. Kopalnia GUIDO.

2. Plac Teatralny.

3. Dziedziniec Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

4. Miejski Zakład Kąpielowy w Zabrzu.

Więcej informacji na temat turnieju na stronie internetowej rpo-promocja.slaskie.pl