Niezależny Festiwal Filmowy w Zabrzu

30.10.2013

W dniach 7-9 listopada w budynku Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST w Zabrzu odbędzie się Niezależny Festiwal Filmowy. Miasto Zabrze jest partnerem wydarzenia.

Niezależny Festiwal Filmowy QL organizowany jest po raz pierwszy, a idea zorganizowania Festiwalu powstała podczas tworzenia nowego wydziału w Zabrzu: Mediów, Aktorstwa i Reżyserii oraz kierunków studiów: Reżyseria oraz Realizacja Obrazu Filmowego Telewizyjnego i Fotografia. QL FESTIVAL dedykowany jest szczególnie do osób młodych, utalentowanych, niezależnych twórców filmowych – amatorów. Festiwal ma charakter otwarty i skierowany jest do twórców z całej Polski, do każdego bez ograniczeń wiekowych, kto ma ochotę zaprezentować swoją twórczość. Celem QL Festivalu jest promocja kultury i sztuki na Górnym Śląsku, wyrażonej poprzez kinomatografię.Głównym elementem festiwalu są 2 konkursy tematyczne: dowolny film krótkometrażowy oraz film Moje Miasto Zabrze. Każdy z konkursów podzielony jest na 5 kategorii: film dokumentalny, film fabularny, film reklamowy, film animowany oraz teledysk.

Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu