Piłkarskie Przedszkole Górnika Zabrze

24.10.2013

23 października na stadionie Górnika Zabrze swoją działalność oficjalnie zainaugurowało Piłkarskie Przedszkole działające w ramach Akademii Piłkarskiej zabrzańskiego klubu. Uroczystego otwarcia dokonała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 

 

– Myślę, że talenty trzeba szlifować – rozpoczęła swoje wystąpienie prezydent Zabrza. – Tego świadomi jesteśmy wszyscy, włącznie z rodzicami tych dzieci. Może tu z nami jest przyszły super-bramkarz, super-obrońca czy super-napastnik. Myślę, że to będzie super przygoda dla tych dzieciaków. Im i także ich rodzicom życzę dużo sukcesów – zaznaczyła Małgorzata Mańka-Szulik.
A potem, na dźwięk dzwonka popularnego fana Górnika Stanisława Sętkowskiego rozpoczął się trening przedszkolaków pod okiem trenerów Górnika Zabrze, na czele z Dawidem Ozgą. W zajęciach uczestniczyło blisko 100 dzieci, które bacznie były obserwowane przez rodziców.
– Pojawiłem się na inauguracji piłkarskiego przedszkola Górnika Zabrze na zaproszenie Łukasza Milika, który zajmuje się tym projektem. W piłkarskim przedszkolu mam 4-letnią córkę Majkę, która bardzo się ucieszyła z możliwości trenowania w piłkarskim przedszkolu. Górnik Zabrze jest dla mnie i mojej zony Ani całym życiem. Stąd właśnie jedna z moich dwóch córek trenuje w piłkarskim przedszkolu Górnika – powiedział oficjalnej stronie klubu Dawid Florek, sprawdzony od lat kibic 14-krotnych mistrzów Polski.
Na zakończenie zajęć dzieci z Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze otrzymały od organizatorów imprezy plakaty drużyny trenera Adama Nawałki, smycze i… lizaki. Radości i uciechy nie było końca, zarówno przedszkolaki, jak i ich rodzice niezwykle zadowoleni opuszczali stadion zabrzańskiego klubu

Foto: Dariusz Hermiersz/www.gornikzabrze.pl