Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrzański zespół w programie "Mam talent"

23.10.2013

W nadchodzącą sobotę, 26 października 2013 roku o godz. 20:00 zespół Marek Piowczyk Trio weźmie udział w półfinałach programu "Mam Talent". Uczestnik, na którego zostanie oddana największa ilość głosów przechodzi do finału.

– Jesteśmy o krok od tego miejsca, będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie, oddanie na nas głosu. Jeśli podoba Wam się to co robimy, w co wkładamy serce i ogrom pracy – wesprzyjcie nas wysyłając smsa w półfinałach, poinformujcie, zaproście znajomych – będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Tym samym będziemy mogli dzielić się z Wami energią, radością i muzyką jak tylko potrafimy najlepiej – mówią członkowie zespołu – apeluje lider zespołu.

Zespół powstał w lutym 2013 roku, gra muzykę zupełnie autorską, z serducha. Lider zespołu pochodzi z Zabrza, pozostali członkowie z Katowic i okolic.

Zespół mimo krótkiego stażu zdobył m.in.:

– trzy indywidualne wyróżnienia na Ogólnopolskim Bluesroads Festival 2013 w Krakowie
– drugie miejsce oraz nagrodę specjalną na 9. Międzynarodowym Rybnik Blues Festival
– pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Rock Front 2013 w Kielcach

Skład zespołu z instrumentarium:

Marek Piowczyk – wokal, gitara,
Rafał Hajduga – bas
Tomasz Machański – perkusja

strona zespołu: https://www.facebook.com/marekpiowczyktrio

link do występu:
http://mamtalent.tvn.pl/wideo,1912,v/trzy-wymoczki-ulubieniec-publicznosci-i-obronca-wrazliwosci,939144.html

Każdy z członków zespołu ma spore doświadczenie sceniczne i zaplecze muzyczne:

Lider zespołu – Marek Piowczyk – wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów pochodzący z Zabrza. Współpracował z Waldemarem Szostakiem (Vacat, Pretty Babies Prodcers) tworząc duet akustyczny. Współpracował z ogólnopolskim magazynem “Gitarzysta”. Udzielał się w duetach akustycznych. Uczestnik warsztatów jazzowych w Puławach kochający gorącą improwizację i kontakt z publiką.

Tomasz Machański – perkusista, multinstrumentalista, kompozytor. Fan Phila Collinsa. Za pierwszym zestawem perkusyjnym zasiadł w wieku 5 lat. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi. Nagrał bębny na płycie swojej mamy – Renaty Danel. Również muzyk sesyjny oddany wielkiej miłości muzycznej. Pedagog warsztatów Muzycznej Owczarni u boku Marka Raduli.

Rafał Hajduga – basista, kontrabasista, kompozytor. Student Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie, kontrabasista nyskiego Big Bandu. Udzielał się w wielu projektach o rozległej stylistyce, co pozwoliło mu zachować otwarty umysł i świeże muzyczne spojrzenie.

Głosować za pomocą SMS będzie można w czasie trwania odcinka półfinałowego, tj. 26.10.2013 godz 20:00 na przydzielony w czasie emisji programu specjalny numer telefoniczny.