Ćwiczenia obronne w Zabrzu

23.10.2013

W dniach 17-18 października w Zabrzu odbyły się ćwiczenia obronne "Zabrze 2013”. Głównym tematem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowań obronnych Miasta Zabrze.

W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu, służb mundurowych, Grupy Ratownictwa Górniczego, Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża, Szpitala Miejskiego, Stacji Pogotowia Ratunkowego, Muzeum Górnictwa Węglowego. Podczas ćwiczeń wprowadzono stan gotowości obronnej czasu kryzysu a następnie stan wyjątkowy. Zrealizowano ćwiczebne założenie związane z atakiem terrorystycznym na instytucje kultury oraz zabytki na terenie miasta. Przedsięwzięcie pozwoliło na wypracowanie wniosków i nowych procedur na przyszłość.