„Zamień piec na kaloryfer”

02.10.2013

Dobiega końca I Etap akcji ekologicznej prowadzonej przez Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. pt.: „Zamień piec na kaloryfer” w zabrzańskich placówkach oświatowych.

Etap I akcji zostanie oficjalnie zakończony 3-dniową wystawą wyróżnionych prac rysunkowych namalowanych przez dzieci podczas spotkań w placówkach oświatowych. Wystawa odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 12, od 2 do 4 października 2013 roku w godzinach 10.00-18.00 będzie można oglądać prace i wziąć udział w głosowaniu przy wyborze nagrody publiczności. W dniu 7 października jury wybierze najlepsze prace, a 9 października odbędzie się oficjalne zakończenie i wręczenie nagród zwycięzcom.

Głównym tematem spotkań z dziećmi była niska emisja, która między innymi jest efektem spalania w domowych piecach węgla niskiej jakości, często wymieszanego ze śmieciami i odpadami. Zadaniem i rolą przedsiębiorstwa jest pokazanie możliwości i alternatywnych wyborów oraz podniesienie świadomości ekologicznej.