Dożynki 2013

09.09.2013

7 września w Grzybowicach zorganizowane zostały Dożynki. Święto plonów tradycyjnie zgromadziło wielu mieszkańców naszego miasta i regionu.

Po uroczystej mszy świętej barwny korowód przemieścił się ulicami dzielnicy na plac Dożynkowy. Jak zawsze można było podziwiać scenki rodzajowe oraz barwnie przebranych uczestników korowodu. Następnie na scenie Starostowie Dożynek przekazali chleb, którym następnie Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i Borys Budka, poseł na Sejm RP, dzielili się z mieszkańcami.

– Święto Plonów to dla rolników, ogrodników i działkowców jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. Dożynki są symbolem przywiązania do naszej historii, a gest dzielenia chlebem to znak wzajemnego szacunku i więzi społecznej. Niezwykle cenne jest kultywowanie tej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.