Dzień Nauki 2013

05.09.2013

Tegoroczny Dzień Nauki odbędzie się 13 września w godz. 10.00 – 15.00 w Parku im. Poległych Bohaterów w Zabrzu.

Jest to już 9 edycja wydarzenia, o charakterze promocyjno-edukacyjnym, w którym udział bierze blisko 30 wystawców, którzy zaprezentują bogatą ofertę edukacyjną wzbogaconą o szereg ciekawych pokazów i doświadczeń naukowych.
Nie zabraknie zabrzańskich instytucji kultury, placówek oświaty, w tym szkół wyższych, instytutów naukowych i naukowo-badawczych.
Jak co roku pokaz ratownictwa medycznego zaprezentuje Stacja Pogotowia Rartunkowego w Zabrzu, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przedstawią wyposażenie samochodu technicznego i przekażą wiele cennych wskazówek dot. bezpieczeństwa.

Dzień Nauki, to także bogaty program artystyczny skierowany do mieszkańców  Zabrza, gdzie zaprezentują się zespoły muzyczne, taneczne, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Zabrzu. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie Hejnał Miasta Zabrze.

Organizator Miasto Zabrze, partner przedsięwzięcia Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi.

Więcej informacji o imprezie można uzyskać w Wydziale Promocji, Turystyki i Sportu – tel.: 032 373-33-00 wew. 840, 842, 843, 844.