Turniej Europejski "ŚLĄSKIE DO PRZODU"

05.08.2013

3 sierpnia nagrano zabrzański odcinek Turnieju Europejskiego "ŚLĄSKIE DO PRZODU". Reprezentacja miasta w pięciu konkurencjach zgromadziła 36 punktów.

 

Turniej rozgrywany był w pięciu lokalizacjach: podziemiach kopalni Guido, na placu Teatralnych, na dziedzińcu Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej przy ul. Roosevelta, w Miejskim Zakładzie Kąpielowym oraz przed kopalnią Guido. Uczestnicy m.in. odpowiadali na pytania związane z funduszami europejskimi, dotyczącymi krajów należących do UE a także wykazywali się sprawnością rzucając lotkami do specjalnie przygotowanej tarczy i grali w grę zręcznościową gromadząc jak największą ilość euro. Na każdym stanowisku było do zdobycia 10 punktów. Zabrzańska drużyna zgromadziła ich 36. 4 listopada o godz. 19.25 TVP3 Katowice wyemitują rywalizację Zabrza i Żor. Następnie mieszkańcy będą mogli wysyłać smsy na miasto, które powinno znaleźć się w finale.

W Zabrzu w ramach funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowanych zostało 41 projektów na kwotę ponad 127 mln zł. Dzięki temu możliwa była realizacja wielu inwestycji m.in. w zakresie turystyki przemysłowej, kultury, medycyny, sportu, edukacji, promocji terenów inwestycyjnych czy przedsiębiorczości. Dzięki funduszom unijnym możliwe jest budowanie dobrej marki Zabrza. Miasta, z którym coraz bardziej identyfikują się mieszkańcy. Miasta coraz atrakcyjniejszego dla inwestorów i turystów.

zob. listę projektów dofinansowanych z RPO

Zapraszamy na relację z nagrania