Zabrze przestrzenią rozwoju

Turniej Europejski "ŚLĄSKIE DO PRZODU"

30.07.2013

Miasto Zabrze bierze udział w Turnieju Europejskim "ŚLĄSKIE DO PRZODU" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Telewizję Polską S.A. Oddział w Katowicach. W najbliższą sobotę tj. 3 sierpnia w naszym mieście nagrywany będzie odcinek programu, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 4 listopada o godz. 19:25. Serdecznie zapraszamy do wspierania zawodników.

Turniej Europejski „ŚLĄSKIE DO PRZODU” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego organizatorami są Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A., Oddział Terenowy w Katowicach. Rywalizacja dotyczy wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, zwłaszcza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – w ramach Turnieju Europejskiego „Śląskie do przodu!”. W turnieju rywalizuje 18 samorządów podzielonych na trzy kategorie: gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miejskie. Każdy samorząd deleguje 4 osobowe zespoły składające się z przedstawiciela samorządu, organizacji pozarządowych, student oraz przedsiębiorca. Same zmagania mają postać gier plenerowych, które w wyjątkowo przystępnej formie dotyczą projektów dofinansowanych z RPO WSL, zagadnień unijnych oraz ciekawostek turystycznych.
W Zabrzu turniej realizowany będzie w miejscach, które zmieniły się dzięki funduszom unijnym, czyli w podziemiach kopalni Guido, na Placu Teatralnym, na dziedzińcu Wydziału Organizacji i Zarządzania, w basenie krytym na Placu Krakowskim oraz przed kopalnią Guido.Emisję programu zaplanowano 4 listopada o godz. 19.25 na antenie TVP 3 Katowice. Po emisji każdego odcinka zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wspierania zabrzańskiej drużyny. Nagranie zaplanowano w następujących lokalizacjach:
10.00 Kopalnia Węgla Kamiennego Guido – poziom 320
10:40 Plac Teatralny – odbędzie się m.in. happening Górnika Zabrze (Jorguś, malowanie twarzy), zaprezentuje sie Bractwo Kurkowe (wystrzał z moździerza), akcent muzyczny.
11:20 Wydział Organizacji i Zarządzania
12.00 Basen Kryty na Placu Krakowskim – od godz. 11.00 pierwsze 50 osób może liczyć na bezpłatny wstęp.
12.40 Kopalnia Węgla Kamiennego Guido.

Więcej informacji na temat turnieju na stronie internetowej rpo-promocja.slaskie.pl