Finał Mistrzostw Europy w debiucie!

18.07.2013

Monika Hałasa, zawodniczka Olimpii Zabrze właśnie wróciła z Mistrzostw Europy U-23 rozgrywanych w fińskim Tampere. Zawodniczka pokazała, że idealnie trafiła z formą – rekord życiowy osiągnięty w biegu eliminacyjnym dał jej awans do finału najważniejszej imprezy lekkoatletycznej w Europie!

Monika Hałasa od kilku lat systematycznie poprawia swoje wyniki na bieżni. Postępy robione dzięki planom treningowym Grzegorza Mataczyńskiego, sprawiły, że zawodniczka Olimpii Zabrze została przed dwoma laty powołana do Kadry Narodowej. Bardzo dobre wyniki sportowe osiągnięte w obecnym sezonie spowodowały natomiast, iż Monika wypełniła minimum uprawiające ją do startu na dwóch dystansach podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy – 800m i 1500m.

Zabrzańska reprezentantka Polski w Finlandii pokazała, że jest odpowiednio przygotowana nie tylko pod względem sportowym, ale i psychicznym – awans do finałowego biegu Mistrzostw Europy na dystansie 1500m w pełni potwierdził, że jej obecność na szczytach europejskich rankingów nie jest przypadkiem.

Gratulujemy zawodniczce i jej trenerowi, życzymy powodzenia w podczas Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanych już w ten weekend w Toruniu!

Więcej informacji o klubie i sylwetki zawodników znaleźć można na stornie internetowej klubu – www.olimpia-zabrze.pl